A fiú először azt mondta a rendőrségnek, hogy a lövöldözés baleset volt, de rokonai megkérdőjelezték a történetét, így később bevallotta, hogy szándékosan pisztolyt szegezett anyjára, mielőtt lelőtte. Majd megrendelte az Amazonon a VR headsetet, amire vágyott.
A vád szerint a fiú először azt mondta a rendőröknek, hogy véletlen baleset történt. A szülői hálóból elővette a pisztolyt, és lesétált a pincébe, ahol az anyja mosott. Mindezt úgy, hogy az ujjain pörgette a fegyvert, ami aztán elsült, és eltalálta az anyját.
Egy nappal később, amikor a fiú nagynénje megkérdezte őt a lövöldözésről, azt válaszolta, hogy az anyjára szegezte a fegyvert, hiába mondta neki, hogy tegye le. A gyanúsított nagynénje és nővére hozzátették, hogy a fiú nem sírt és megbánást sem mutatott a lövöldözés miatt. Viszont rendelt egy Oculus headsetet anyja Amazon-fiókjából közvetlenül a halálos lövés leadása után. Állítólag mondta is, hogy azért ontott vért, mert anyja nem volt hajlandó megvenni neki a VR headsetet.
Amikor a rendőrség az új információk fényében újra kihallgatta a gyilkos fiút, elmondta nekik, hogy lövés közben két kézzel szegezte a fegyvert az anyjára. Hozzátette, hogy megpróbált a falba lőni, hogy megijessze, azonban a nő elsétált előtte, így eltalálta a golyó.
Az eset Milwaukee-ban történt, ott próbálják kideríteni az igazságot is. A wisconsini törvények értelmében a gyerekeket az ilyen súlyos bűncselekményekért ugyanúgy vád alá lehet vonni, mint felnőtteket. A fiú ügyvédei azonban megpróbálják áttenni az ügyet a fiatalkorúak bíróságára. Ha ez nem történik meg, akkor akár 60 év börtönbüntetésre számíthat gyilkosságért.
Bárkivel könnyen megeshet, hogy nem kapja meg a várva várt VR szemüveget karácsonyra, ám óva intjük a fentiektől. Helyette egy kevésbé drasztikus és sokkal humánusabb megoldást tudunk javasolni: egy VR ajándékutalvány nem jelent túl nagy költséget az ajándékozónak sem, ám ezt is inkább szépen kérjük, és ne fegyverrel követeljük karácsonyra.
A cikkben szereplő kép illusztráció.