HU EN
Nagyon kellett unatkozni hozzá, hogy használni kezdjék a Google kereső AR funkcióját
2020. 04. 09.

Te is találkoztál a napokban különböző meghökkentő állatokkal ismerőseid üzenőfalán? Nos, a helyzet akkor az, hogy nem vittek haza krokodilt vagy medvét, viszont használni kezdték a Google (nem is annyira) új AR funkcióját.

2019. nyarán dobta fel azzal a mobilos kereséseket a Google, hogy néhány virtuális állatot is meg lehetett jeleníteni a valóságban. Bár jópofa újdonság volt, igazából a kutyát sem érdekelte, hogy lehet-e virtuális kutyája. Egészen eddig.

Csak egy 20 másodperces Insta-videóra, no meg persze egy világjárványra volt ahhoz szükség, hogy egyáltalán észrevegyék azt a bizonyos “Megtekintés 3D-ben” gombot az emberek szűk egy évvel a megjelenése után.

Ahogy szép lassan bezártak a óvodák világszerte, úgy árasztották el a közösségi médiát a gyereküket kétségbeesetten lefoglalni igyekvő szülők AR állatos képei. A visszafogottabbak virtuális kutyával vagy cicával fotózták csemetéiket. De még többen voltak, akiknek a képein medve, krokodil, vagy mondjuk tigris szerepel.

A váratlanul jött népszerűségnek köszönhetően nem csak egyre több állatot tudunk virtuálisan megjeleníteni, hanem például a Naprendszer bolygóit is.

Az AR funkció használata

A funkció előhívása nem túlzottan bonyolult, mindössze 7.0-s, vagy újabb Androidra vagy 11-es, vagy újabb IOS-re van szükség és kezdődhet is a móka.

Az állatnevekre keresve látszik is a funkció,

 

melyre elég rákattintani és a készüléket egy kicsit mozgatni és már meg is jelenik a kívánt állat a kijelzőnkön:

Az állatok, objektumok méretét állíthatjuk, aztán már mehet is a képernyőfotónk az Instára, vagy a Facebook-ra.

Objektum és AR nézet között váltogathatunk. Ez utóbbival helyezhetünk el példának okáért egy gepárdot az íróasztal alá:

Az oktatást segítené a Google AR

Persze a dolog nem csak a gyermeküket aligátor szájában fotózni kívánó szülők szórakoztatására van, hanem a Google szándékai szerint segítséget jelent majd az oktatásban is. Biztos igazuk van, mert ahogy a mondás is tartja: játszva tanul az ember. Egyébként nem csak az oktatásban, hanem a nonprofit szférában is kínálnak segítséget hirdetéskereten keresztül a Google Ad Grants programmal.

Magyar fejlesztés mentheti meg a szabadu...
Jobban tejel a virtuális valóság - de ne...
Mindenki megtalálja kedvenc játékát
MEGNÉZEM A JÁTÉKOKAT
Ez is érdekelhet
Virtuális valóság technika segíti a gyermeksebészek munkáját a Semmelweis Egyetemen
Virtuális valóság technika segíti a gyermeksebészek munkáját a Semmelweis Egyetemen
VR szemüveg újdonságok 2024-ben
VR szemüveg újdonságok 2024-ben
Venni vagy nem venni - itt az Apple Vision Pro reklámja
Venni vagy nem venni - itt az Apple Vision Pro reklámja